Sprawozdanie z XIX akcji charytatywnej i X Koncertu Charytatywnego na rzecz wychowanków Domu Dziecka nr 7 Łodzi.
3 lipca, 2016

Dnia 18 marca w Zespole Szkół nr 1 odbyła się V edycja Konkursu Wiedzy o Irlandii pod nazwą „Celtic Contest”. W tym roku wzięło udział 25 uczniów, którzy reprezentowali 7 szkół: Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Brwinowie, Gimnazjum nr 3 w Grodzisku Maz., Zespół Szkół Publicznych w Międzyborowie, Technikum nr 7 z Warszawy, a także szkoły z Milanówka: ZS nr 1 oraz ZS nr 2. Wraz z uczniami przybyło 5 nauczycieli opiekunów. Po powitaniu w imieniu Dyrekcji Szkoły wszyscy uczestnicy wraz z nauczycielami obejrzeli wystawę okolicznościową na temat kultury Irlandii, przygotowaną przez klasę II A. Następnie obejrzeli trzy krótkie prezentacje multimedialne, przygotowane przez uczniów gimnazjów w ramach multimedialnego konkursu wiedzy na temat Irlandii. W trakcie prezentacji można było posłuchać tradycyjnej muzyki irlandzkiej. Na uczniów czekał skromny poczęstunek. Następnie uczniowie przystąpili do pisania testu, składającego się z 50 pytań wielokrotnego wyboru, co zajęło im około pół godziny. Po napisaniu prac przez wszystkich uczestników zaczęła pracę komisja, złożona z przybyłych nauczycieli. Komisja pod przewodnictwem Pana Jacka Kacprzaka sprawdziła wszystkie prace i wyłoniła zwycięzców. Zwycięzcami zostali uczniowie z ZS nr 1 oraz Międzyborowa: Tymoteusz Tomczuk oraz Maciej Wawrzyński (po 46 punktów na 50 możliwych do zdobycia). Na drugim miejscu znalazło się także dwoje uczniów: z Gimnazjum nr 1 w Brwinowie oraz Gimnazjum nr 3 w Grodzisku Maz.Nagrody książkowe – słowniki Oxford University Press – przyznano laureatom 3 pierwszych miejsc (w sumie 5 osób). Nagrody rozdano w obecności Pani Dyrektor Urszuli Słupskiej. W tym roku zostały one sfinansowane przez Starostwo Powiatu Grodziskiego. Po rozdaniu nagród zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Na koniec podziękowaliśmy wszystkim uczestnikom i zaprosiliśmy ich do udziału w następnej edycji konkursu w przyszłym roku.

Jacek Kacprzak

They do not hit have clients in china nor japan.
gdpr-image
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania tutaj. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z tym.