Finał Pucharu im. Stanisława Wiśniewskiego
4 lipca, 2016
Zakończenie roku szkolnego
6 lipca, 2016

W dniach 06-11.06.2016 r. odbyła się u nas kolejna z rzędu wymiana polsko niemiecka. W ramach niej przyjechali do nas uczniowie z Limes Gymnasium z Welzheim. Za organizację imprezy odpowiadał pan profesor Tomasz Murzyn.

Pobyt niemieckich gości u nas w szkole rozpoczął się 06.06.2016 r. w poniedziałek przed godziną 20:00. W holu szkoły powitał ich pan dyrektor Zbigniew Reluga , pani Barbara Madzelan- Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Grodziskiego oraz pan Mirosław Paciorek- członek Rady Powiatu. Przybyło do nas 23 uczniów wraz z dwojgiem opiekunów, panią Hanną i panem Andreasem. Po zwiedzeniu wystawy obrazującej historię wymiany polsko- niemieckiej i wpisaniu się do Kroniki Szkolnej, goście rozeszli się do domów swoich opiekunów.

Kolejny dzień przeznaczony był głównie na zwiedzanie Warszawy, a także na wycieczkę po naszym ,,małym Londynie?- Milanówku. Główną atrakcją Warszawy był Pałac Kultury i Nauki, który zadziwił naszych niemieckich kolegów swoją architekturą. Udany był również spacer po Starym Mieście. Przed wyjazdem do stolicy spotkaliśmy się w Urzędzie Miasta Milanówka z panią burmistrz Wiesławą Kwiatkowską. Tego dnia w naszej szkole odbyły się także warsztaty, przygotowane przez naszą nauczycielkę historii i WOSu panią profesor Irenę Betę, pod tytułem ,,Polacy z wyboru?. Praca w międzynarodowych grupach przebiegła nadzwyczaj sprawnie.

W środę pod opieką: pana profesora T. Murzyna, pana profesora M. Jankowskiego i pani profesor E. Małek cała młodzież wyjechała na Mazury, gdzie oczekiwało na nich 6 jachtów. W drodze na nie odwiedzili obóz koncetracyjny w Treblince. Do piątku, przy pięknej pogodzie, żeglowali po jeziorach. Wspólna nauka żeglarstwa, opalanie i słuchanie muzyki bardzo zintegrowało grupę. Zawiązało się też wiele przyjaźni. Dzięki nim i młodzież polska, i młodzież niemiecka szlifowała język angielski. Wszyscy wypoczęli i zrelaksowali się. Do Milanówka wrócili w piątek wieczorem. W czasie powrotu zwiedzili również Wilczy Szaniec.

Sobota przeznaczona była na wspólne spędzanie czasu w polskich rodzinach. Niektórzy wybrali się do Warszawy, inni odwiedzili milanowskie Otwarte Ogrody. Na 18:00 zaplanowano oficjalną uroczystość pożegnania, która miała odbyć się w naszej szkole. Już o 15:00 młodzież zaczęła przygotowywać prezentacje podsumuwujące wyjazd. Na uroczystość przybyli: pan Jerzy Terlikowski (Przewodniczący Rady Powiatu), pani Wiesława Kwiatkowska (burmistrz Milanówka), pan Mirosław Paciorek (członek Rady Powiatu), pan Zbigniew Reluga (dyrektor szkoły), pan Cezary Kaczmarski (wicedyrektor szkoły), grono pedagogiczne oraz rodzice uczniów, którzy brali udział w wymianie. W imieniu gości niemieckich głos zabrali pani Hanna i pan Andreas którzy podziękowali za ciepłe przyjęcie. Po podziękowaniach młodzież przedstawiła swoje projekty. Uroczystość uświetniły występy artystyczne. Obiecaliśmy sobie, że to nie ostatnie nasze spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Fotoreportaż z wizyty naszych przyjaciół (dużo, bo 190 zdjęć).

logo_pnwm

Some of these vendors have entered https://midnightpapers.com/ the russian market and have clients.
gdpr-image
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania tutaj. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z tym.